خانه » اخبار » گزارش رویداد دوچرخه سواری در مشهد

گزارش رویداد دوچرخه سواری در مشهد

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

همایش بزرگ دوچرخه سواری در روز جمعه به تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸ خورشیدی و با حضور بیش از ۴۳۰۰ دوچرخه سوار از درب اصلی پارک ملت واقع در میدان آزادی و ساعت ۷ صبح شروع شد. دوچرخه سواران مسافتی حدود ۱۰کیلومتر را رکاب زدند و در مسیر از بلوار امامت و شریعتی گذشتند و به خط پایان یا همان بیمارستان عباس ناظران رسیدند.

بزرگترین و با شکوه ترین همایش دوچرخه سواری در مشهد مصادف با آخرین روز بهار در خیابان های این شهر، ماندگار شد. این دومین همایش دوچرخه سواری است که در سال جدید و درحوزه سلامت برگزار گردید. حضور چشمگیر دوچرخه سواران خرد و کلان در خیابان های مشهد، کاروان طویل و عریضی از دوچرخه را نمایان نمود. این حضور به حدی بود که تاثیر شگرفی بر روی مسئولان شرکت کننده در این همایش گذاشت. آنان میزان علاقه‏مندی و نیاز جامعه به مسیرهای دوچرخه سواری را یک صدا اذعان نمودند. نیروهای انتظامی پلیس راهور و بسیج قرارگاه سپاه یاسر نیز با حداکثر قوا امنیت کامل این همایش با شکوه را در طی مسیر عهده دار بودند. حضور جمعی از مسئولان شهری و نظامی از ساعات اولیه شروع این همایش نشان از اهمیت بالای دوچرخه سواری در شهر می‏داد. جمع زیادی ازخبرنگاران و تصویربرداران رسانه های ورزشی، صدا وسیمای استان، روزنامه‏های شهرآرا، خراسان و… لحظه به لحظه این همایش بی نظیر را ثبت و ضبط نمودند.

این همایش به همت انجمن ملی مردم نهاد اتازیس، شهرداری منطقه۱۰، انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، سازمان فرهنگی اجتماعی معاونت تربیت بدنی و سلامت شهرداری مشهد، هیئت دوچرخه سواری استان، شورای اسلامی شهر مشهد، اداره ورزش و جوانان استان و مشهد، و حامی مالی برنامه «مجموعه موج های آبی» و کلیه گروه های فعال دوچرخه سواری و عموم مردم علاقمند به دوچرخه برگزار گردید.

لازم به ذکر است که دوچرخه سواران پس از گذشت حدود یک ساعت به خط پایان رسیدند. در محل خط پایان (شریعتی ۴۵) و پس از رسیدن دوچرخه سواران، به آنها بسته های پذیرایی و کارت قرعه کشی اهدا گردید. سپس همایش خانوادگی نیز راس ساعت ۹ صبح آغاز گردید. این همایش با حضور حسن نوری معاونت تربیت بدنی و سلامت شهرداری، مهدی روزبهانه رئیس هیئت دوچرخه سواری استان، جناب آقای بهاروند رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد، و دکتر کلاهی مدیر عامل انجمن ملی اتازیس برگزار شد. در ادامه این مراسم گروه پسران خورشید (عصر جدید) با هنرنمایی خود شور و هیجان بیشتری را به فضای این همایش بخشیدند.
در پایان، ۴۰ دستگاه دوچرخه و ۱۵۰ عدد کلاه دوچرخه سواری به قید قرعه به شرکت کنندگان اهداء و همین طور تعداد کثیری بلیت مجموعه موج‏های آبی نیز هدیه داده شد.

امید است فرصت های بیشتری برای برگزاری چنین فعالیت هایی نصیب اتازیس و سایر سمن ها شود.

درباره ی اتازیس

 انجمن ملی مردم نهاد توان افزایان زندگی سبز (اتازیس)، انجمنی ملی، غیردولتی، غیرانتفاعی، داوطلبانه، اخلاق‌گرا، پایبند به اصول و ارزش‌ها و راهکارهای جهانی بشردوستانه، كارآمد و توان‌افزا در حوزه توسعه پایدار، محیط‌زیست و منابع طبیعی است.

مطلب پیشنهادی

انتشار اثر مشترک عضو اتازیس با پژوهشگران بین المللی توسط سازمان ملل

چندی پیش نتایج پژوهشهای چند ساله شماری از دانشمندان و پژوهشگران بین المللی در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *