طبیعت گردی سلامت

 

گردشگری طبیعت درمانی (Curative Tourism)

سفر درمانی به مراکز دارای منابع و خدمات درمانی در طبیعت تحت نظارت پزشک را گردشگری طبیعت درمانی می‌گویند. این منابع و خدمات طبیعی شامل چشمه‌های آب گرم، دریاچه نمک، آفتاب درخشان، لجن طبی، ماساژ طبی، حمام گیاهی و همچنین محیط زیست زیبا، پاک و آرام به منظور بهبود بیماران پوستی، تنفسی، روماتولوژی، عضلانی و یا گذراندن دوران نقاهت بعد از درمان و عمل‌های جراحی صورت می‌گیرد.خوشبختانه طبیعت متنوع ایران انواع و اقسام گونان ظرفیت های طبیعت درمانی را در خود جای داده است و  درحال حاضر در ایران مراکز بسیاری وجود دارند که در کنار این ظرفیت کم نظیر امکانات اقامتی، رفاهی و نظارت پزشکی را برای گردشگران آماده کرده‌اند.

حمام گیاهی

گردشگری تندرستی (Wellness Tourism)

در این نوع سفر، گردشگر به دنبال آرامش بوده و برای رهایی از تنش‌های زندگی روزمره و تجدید قوا، بدون مداخله و نظارت پزشکی راهی سفر می‌شود. معمولا این گردشگران بیماری جسمی مشخصی ندارند و بیشتر در پی بهره‌مندی از طبیعت شفابخش و دوری از شلوغی‌ها، تنش‌ها و آلودگی‌های زندگی شهری هستند. یکی از جاذبه‌ها و امتیازات ایران برای گردشگری درمانی در حوزه‌ی آب درمانی است، به طوری که در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ چشمه آب معدنی شناسایی شده است. از دیگر جاذبه‌های گردشگری تندرستی در ایران، وجود هتل‌ها و ویلاهای جنگلی، کویری، ساحلی و یا کوهستانی است. که افراد می‌توانند در آرامش کامل در محیط زیست پاک تندرستی خود را بهبود بخشند.

لذا بر اساس مطالب ذکر شده انجمن ملی اتازیس در نظر دارد تا در جهت معرفی جاذبه های طبیعی کشور عزیزمان ایران و همچنین افزایش توان جوامع محلی در ابعاد مختلف با در نظر گرفتن ظرفیت برد محیطی مناطق مورد بازدید و همچنین اشنایی هرچه بیشتر آحاد مختلف جامعه با ضرورت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی کشور و بهره وری از این مواهب الهی بر اساس اصول مترقی توسعه پایدار مبتنی بر امایش سرزمین اقدام به برگزاری برنامه های طبیعت گردی سلامت و تندرستی نماید.این برنامه ها در سطوح منطقه ای،استانی و ملی بوده و  تورهای یک روزه،چند روزه و طولانی مدت را شامل می گردد.کلیه افراد علاقه مند به شرکت در این برنامه ها می توانند بر اساس تورهای معرفی شده در سایت نوع تور مورد نظر خود را انتخاب نموده و به صورت آنلاین اقدام به ثبت نام نمایند.همچنین کلیه عزیزانی که به عضویت انجمن ملی اتازیس درآیند می توانند از تخفیف ویژه اعضا در کلیه خدمات بهره مند گردند.

جهت عضویت سالیانه در اتازیس اینجا را کلیک کنید