خانه » اخبار » گزارش ویژه از نخستین همایش سراسری سالانه اتازیس

گزارش ویژه از نخستین همایش سراسری سالانه اتازیس

نخستین همایش سراسری سالانه اتازیسبه گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل انجمن ملی توان افزایان زندگی سبز (اتازیس) به نقل از سرکار خانم دکتر بجستانی مقدم عضو هیئت مدیره اتازیس،نخستین همایش سراسری سالانه اتازیس  روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه در محل سالن اجتماعات بنیاد بیدل دهلوی برگزار شد.متن کامل گزارش دکتر بجستانی مقدم به شرح زیر است.

«بسمه تعالی
نخستین «همایش سراسری سالانه انجمن توان افزایان زندگی سبز » در تاریخ ۱۳ مهر¬ماه ۱۳۹۶ در سالن اجتماعات بنیاد بیدل دهلوی از ساعت ۱۰:۳۰ برگزارگردید.
این همایش بعد از خواندن آیاتی از قران کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران با خوش آمدگویی و اجرای خانم غزال بجستانی مقدم ( دبیرو عضو هیات مدیره انجمن اتازیس) آغازشد. پس از ایشان آقای دکتر مهدی کلاهی (مدیر عامل و عضو هیات مدیره انجمن اتازیس) ضمن خیرمقدم به حاضران، به معرفی انجمن و فعالیتهای مختلف ارائه شده از زمان تاسیس تا کنون و بررسی افق اتازیس پرداختند و اهم کارهای انجام شده در این مدت را به شرح ذیل معرفی کردند. ۱-تهیه کلیپ بشقاب سبز ۲-تهیه کلیپ سفر سبز ۳-برگزاری نشست های هم اندیشی و ظرفیت سازی ۴- همکاری در برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری های آب، بهره وری و بازچرخانی ۵- فعالیت گسترده نمایندگی اتازیس در زنجان با بیش از ۳۴ برنامه همکاری یا آموزشی ۶- پیگیری تفاهم نامه های همکاری سمن ها و افراد علاقمند با گروه درختکاران، دانشگاه علم و فرهنگ، جمعیت مبارزه با دخانیات ۷-سفر به سرزمین مایان ها و ده ها برنامه دیگر انجام شده و در ادامه افق و برنامه های آتی اتازیس را تهیه نقشه راه اتازیس، طرح مدیریت روستازیستی پایدار اتازیس، همکاری های پروژه ای بی المللی و ملی، نشست های هفتگی گفت و شنود زندگی سبز و فعال سازی نمایندگی ها در بقیه استان ها ، اعلام کردند.
در ادامه برنامه کلیپ های محیط زیستی تهیه شده اتازیس تحت عنوان بشقاب سبز و سفر سبز کاری از انجمن اتازیس نیز پخش گردید.
سپس جناب آقای دکتر دانه کار، استاد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران سخنرانی تحت عنوان «تاب آوری بوم شناختی سرزمین» ارائه دادند و به موارد مختلفی از جمله مفهوم تاب آوری و برنامه ریزی برای تاب آوری سرزمین و بررسی توان اکولوژیک و شالوده توسعه متعادل منطقه ساحلی استان هرمزگان و شهرستان بندر عباس پرداختند.
آقای دکتر نصیر دهقان عضو هیأت علمی دانشگاه علم و فرهنگ و مسئول کارگروه سلامت و تغذیه انجمن اتازیس در سخنانی با عنوان مدرسه زندگی اتازیس، به بیان نحوه ارتباطات موثر وچگونگی و راه های انتقال آگاهی به شیوه موثر و هم چنین نقش سمن ها در زمینه انتقال موثر اطلاعات و این که هر فرد پس از دست یابی به دانش و آگاهی یافتن از شیوه های صحیح برای بهبود کیفیت زیستن، چگونه در حوزه ی ارتباطات خودش باعث انتقال این آگاهی ها به افراد دیگر شود به بحث و گفتگو پرداختند.
در انتهای همایش بین سخنرانان و چند تن از اعضای هیات مدیره و حاضران در جلسه، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و در نهایت از جناب دکتر دانه کار و جناب دکتر دهقان ومهندس جورابچیان و مهندس عسگری به پاس همراهی بی دریغشان با انجمن اتازیس تقدیر و قدردانی شد و در انتها با دعوت حاضران به صرف ناهار و گرفتن عکس یادگاری نخستین«همایش سراسری سالانه انجمن توان افزایان زندگی سبز » در ساعت ۱۴ به پایان رسید»

 

درباره ی سید محمد طباطبایی

مطلب پیشنهادی

wetland

بررسی قوانین ملی تاثیرگذار مستقیم بر مدیریت پایدار تالابها

 بررسی قوانین ملی تاثیرگذار مستقیم بر مدیریت پایدار تالابها با توجه به مشکلات اصلی تالابهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *