قالب وردپرس درنا توس
خانه / کتاب‌های منتشر شده اتازیس / معرفی کتاب جعبه ابزار سبز
کتاب جعبه ابزار سبز

معرفی کتاب جعبه ابزار سبز

 

کتاب: جعبه ابزار سبز
برگردان کنندگان: مهدی کلاهی، عاصفه صارمی، امین رحمتعلی خزاعی، هاله روحی، احسان محبوب
چاپ اول: 1395 - انتشارات تحقیقات آموزش کشاورزی
تعداد صفحات: 186 صفحه
قیمت: 14000 تومان

پایداری (سبز بودن)، یک ترکیب و تاثیر متقابلِ عدالت اجتماعی، سلامت محیط زیستی و شادابی اقتصادی است. کتاب جعبه ابزار سبز به علاقه رو به رشد در زمینه مصرف پایدار پاسخ می‌دهد، به مسائل ضروری جهانی اشاره می‌کند و درباره ضرورت کنشگری بحث می‌نماید.
این کتاب  بر تهیه ابزارها، آگاهی‌ها و خلاقیت‌هایی متمرکز است که سازمانهای مرد نهاد (سمن‌ها) برای معرفی طیف گسترده‌ای از فعالیتهای پایدار به آن نیاز دارند. پایداری، باید اولویت همه باشد. ولی می‌دانیم که سمن‌ها، قدرت کمتری را جهت به کارگیری و تشویق افراد و گروه‌ها در دسترس دارند تا بتوانند آن‌ها را مجهز نموده و کمک نمایند تا اصول پایداری به عمل در آیند.
در دنیایی که به سرعت جهانی می‌شود، ضروری است که آثار همه جانبه خریدها، کارها و عادت‌های ما مورد بررسی قرار گیرند. نیاز داریم که از پیچیدگی پیوندها و وابستگی‌های داخلی بین جامعه، اقتصاد و سلامت محیط زیست آگاه باشیم. برای نمونه، تلاش برای عدالت اجتماعی شامل تلاش برای پاکیزگی محیط زیست و تلاش برای عدالت محیط زیستی شامل تلاش برای برابری است. باور داریم که با تشخیص این وابستگی‌های داخلی و پیامدهای هر آنچه انجام می‌دهیم، همچنان که برای کاهش اثرات مخرب کارها و عادت‌هایمان تلاش می‌کنیم، در کل خواهیم توانست جامعه‌ای عادلانه بسازیم.
کتاب جعبه ابزار سبز که توسط تعدادی از اعضای انجمن ملی توان افزایان زندگی سبز(اتازیس) ترجمه شده، مجموعه متعادلی از حقایق، موارد مطالعاتی و توصیه‌های عملی به شما ارائه می‌کند.

Share

درباره ی اتازیس

مطلب پیشنهادی

فایل ارائه سخنرانی مشاور دبیر کل سازمان ملل

فایل ارائه سخنرانی پروفسور ساکس، مشاور عالی بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل را در تارنمای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share