خانه » اخبار » نخستین نشست هم اندیشی توسعه پایدار شهری
urban sustainable development

نخستین نشست هم اندیشی توسعه پایدار شهری

urban sustainable development

به نام خالق هستی

نخستین نشست از مجموعه نشست های هم اندیشی توسعه پایدار شهری با عنوان نشست محیط زیست جهت تقویت ارتباط سازمان های مردم نهاد، ستاد توان افزایی و ارگانهای دولتی در تاریخ هشتم مهر نودو هفت در ساختمان ستاد توان افزایی با حضور نمایندگان فعال سمنهای محیط زیست با فعالیت در امور زیر ساختی توسعه پایدار برگزار گردید.
این ستاد در مهر و آبان سال نودو هفت در نظر دارد سلسله نشست هایی را برای تقویت ارتباط و ایجاد تعاملی هدفمند بین سازمان‌های مردم نهاد، ستاد توان افزایی و ارگانهای دولتی با بهره مندی از ظرفیت های مدیریت شهری و حضور تشکل های فعال شهر تهران برگزار نماید.
در ابتدای این نشست، هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد به منظور ایجاد ارتباطی پایدار و سیستمی بین موسسات و کانون های فعال صورت گرفت و سپس دسته بندی شاخه های جزئی حوزه های تخصصی بر مبنای نیازهای مدیریت شهری و ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در چهار گروه آب، پسماند، انرژی‌های پاک و آلودگی‌های هوا، آموزشهای همگانی و اکوسیستم‌های شهری و تنوع زیستی صورت گرفت و نمایندگان سمنها به فراخور فعالیتهای سمن خود در گروههای ذکر شده تقسیم و در گروههای جداگانه با حضور تسهیلگران ستاد به بیان و بررسی نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای حوزه فعالیت تخصصی ذکر شده در قالب کارگروههای تسهیل گری پرداختند.
انجمن توان افزایان زندگی سبز با حضور دو تن از اعضای هیات مدیره خود در دو کارگروه پسماند و اکوسیستم‌های شهری و تنوع زیستی شرکت کرد و نمایندگان با استفاده از تجاربشان به بیان نقاط قوت، فرصتها و تهدیدها و ارزش هر کدام از این فعالیتها در راستای توسعه پایدار پرداختند.
نتایج این نشسستها در پایان دوره دو ماهه مورد استفاده سازمانهای دولتی ذیربط قرار خواهد گرفت.
از نکات مثبتی که در حاشیه برگزاری این نشست اتفاق افتاد عدم استفاده از ظروف یک بار مصرف برای پذیرایی و همچنین استفاده از لیوانها و پارچ‌های شیشه‌ای بود. با این امید که در تمامی جلسات دولتی و غیر دولتی به این مسایل کوچک که در مقیاس وسیع نتایج مثبت و موثری در حفظ محیط زیست خواهند داشت توجه شود و سمنها و مردم در کنار دولت در جهت اهداف توسعه پایدار بکوشند.

غزال بجستانی مقدم
رئیس هیات مدیره انجمن توان افزایان زندگی سبز
هشتم مهرماه نود و هفت

درباره ی اتازیس

مطلب پیشنهادی

wetland

بررسی قوانین ملی تاثیرگذار مستقیم بر مدیریت پایدار تالابها

 بررسی قوانین ملی تاثیرگذار مستقیم بر مدیریت پایدار تالابها با توجه به مشکلات اصلی تالابهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *